Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu

Adres:

ul. Judyma 1, 47-220 Kędzierzyn-Koźle

Numer konta (parafia):

70 2030 0045 1110 0000 0092 1800

Numer konta (cmentarz):

56 2030 0045 1170 0000 0465 2000

Pobierz rozdział w PDF

 

Koronka to forma modlitwy polegająca na powtarzaniu określonych modlitw w określony sposób i określoną liczbę razy. W jej odmawianiu pomaga sznur paciorków najczęściej różaniec, aczkolwiek bywają koronki, w których liczba powtórzeń jest inna niż w klasycznym układzie różańcowym. Koronką do świętego Mikołaja, która poniżej, modlimy się na różańcu.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wierzę w Boga…

Na rozpoczęcie:

Wspomóż, zbaw, zmiłuj się i ochroń nas, Boże, łaską Twoją. * Najświętszą, przeczystą, błogosławioną, pełną chwały * Władczynię naszą Bogarodzicę i zawsze dziewicę Maryję * ze wszystkimi aniołami i świętymi męczennikami wspomniawszy, * siebie i innych ludzi, i całe życie nasze * Chrystusowi Bogu oddajmy. * Amen.

Na dużych paciorkach:

Raduj się, Mikołaju, * który byłeś dla wiernych Miry czcigodnym ojcem i nauczycielem, * dobry pasterzu owczarni Chrystusowej, * pozwól mi pozdrawiać cię nieprzerwanie. * Dziwią się aniołowie, czcigodny, twemu gorącemu orędownictwu, * a ludzie cieszą się, * otrzymując ratunek od napaści demonów dzięki twym modlitwom; * dlatego pozdrowienie przynosimy ci, przesławny Mikołaju ― o prześwięty i przecudny ojcze Mikołaju, * módl się do Chrystusa Boga, * aby zbawione zostały dusze nasze.

Na małych paciorkach:

O mój kochany święty Mikołaju, * módl się teraz za mnie u Jezusa i Maryi; * niech będzie błogosławiony Bóg, * niech błogosławione będzie wielkie imię Jego. Amen.

Na zakończenie:

Jako orędownika przedstawiam Tobie, Jezu Chryste, świętego Mikołaja, * wyznawcę Twego, którego modlitwy przyjmij, łaskawy mój Boże, * i synem światłości uczyń sługę Twego. * Albowiem Ty jesteś jedynym dobrym, uświęceniem i światłością dusz naszych, * i Tobie uroczyście, jako Bogu i Władcy, wszyscy chwałę oddajemy na każdy dzień. Amen. * Święty Mikołaju ― módl się za nami!